Theebladeren van smaragd

Renate Heru Utomo

Theebladeren van smaragd

Een kopje vol geschiedenis

Duizenden jaren geleden werd de theeplant ontdekt in China. De plant reisde via de koloniale velden in Indonesië naar Nederland. Dit boek volgt die reis. Van de natuurlijke leefomgeving van de plant tot keizerlijke tradities en de opkomst van de handel. Van de koloniale theeteelt in de Indonesische archipel tot de eerste kopjes in de Nederlandse 17e-eeuwse theekoepels. Een geschiedenis van macht, smaak en wereldwijde verbinding, met enkele recepten geïnspireerd op de smaken van toen.
Auteur

Renate Heru Utomo

Renate Heru Utomo is sinoloog en theesommelier. Ze doceert over de geschiedenis van Chinese en Indonesische thee en publiceert regelmatig in diverse tijdschriften over thee.
Titel
Theebladeren van smaragd
Subtitel
Een kopje vol geschiedenis
Auteur
Prijs
€ 25,00
ISBN
9789464566178
Uitvoering
Hardback
Aantal pagina's
256
Publicatiedatum
Afmetingen
13.5 x 21 cm
Onderwerp
Geschiedenis
Categorieën
Cultuur
Koloniaal
Reizen

Recensies

‘Renate Heru Utomo laat zien dat thee veel meer is dan een drank: het is een manier van leven, een cultuur vol rituelen, smaak en herinnering, en een zachte uitnodiging om te vertragen en te genieten.’
– Maureen Tan, schrijver van De bijbel van de Indonesische keuken

Gerelateerde boeken