Bestemming Suriname
Titel
Bestemming Suriname
Subtitel
Drie zeventiende-eeuwse reizen naar een vroege plantagekolonie
Prijs
€ 28,38
ISBN
9789464565812
Uitvoering
Hardback
Aantal pagina's
200
Publicatiedatum
Afmetingen
15.6 x 24.4 cm
Onderwerp
Geschiedenis

Nettie Schwartz, Suze Zijlstra

Bestemming Suriname

Drie zeventiende-eeuwse reizen naar een vroege plantagekolonie

Zeeuwen veroverden in 1667 gebied rondom de Surinamerivier. Eerder hadden Engelsen hier grond ingenomen om een plantagekolonie te stichten. Het was de basis voor de Surinaamse plantage-economie die draaide op arbeid van mensen in slavernij.

Aan de hand van drie Nederlandse reisverslagen uit de laatste decennia van de zeventiende eeuw werpt dit boek licht op de Atlantische zeereizen en deze vroege periode van koloniale transitie. Oorspronkelijke bewoners en slaafgemaakte Afrikanen kwamen in verzet, er was een schreeuwend tekort aan voedsel en ook door ziekten vielen vele doden. Al snel verkochten de Zeeuwen de kolonie aan de Amsterdamse Sociëteit van Suriname.
Auteurs

Nettie Schwartz

Nettie Schwartz is Neerlandica en zelfstandig onderzoeker met een bijzondere interesse in de vroegmoderne tijd. Zij is gespecialiseerd in de geschiedenis van zeventiende-eeuws Suriname.

Suze Zijlstra

Suze Zijlstra is gespecialiseerd in koloniale en maritieme geschiedenis. Ze is onderzoeksconservator bij Het Scheepvaartmuseum en universitair docent aan de Universiteit van Amsterdam.